10 wskazówek jak palić fajkę

Pierwsze palenie fajki nie jest łatwą sprawą, odpowiednie jej opalenie przysparza wiele problemów.
 

Fajka to ogólnie rzecz niełatwa, tajemnicza i ciekawa. A pierwsze jej "odpalenie"  jest najważniejsze. Być może nie dodczujesz żadnej przyjemności z pierwszego palenia fajki, ale nie rozpaczaj, nie warto. Spróbuj, a napewno wszystko się uda. Oto kilka rad i wskazówek, które ułatwią "palenie" fajki.
 

1. Zawsze pal świeżą, wypoczętą, czystą i suchą fajkę. Jeśli w fajce pozostał niespalony tytoń to smak nowego tytoniu będzie gorzki. Dlatego po każdym paleniu należy oczyścić fajkę specjalnymi akcesoriami. Po wyczyszczeniu fajkę trzeba ostudzić i pozostawić ją „w spokoju” na co najmniej jeden dzień.
 

2. Zawsze wykorzystuj tytoń o odpowiedniej wilgotności. Jeśli tytoń będzie źle przechowywany to szybko ulegnie wyschnięciu. Suchy tytoń pali się szybko i gorąco i nie ma z niego korzyści ani dla palacza ani dla fajki. Jest niedobry w smaku, źle się pali i powoduje wdychanie gorącego dymu.
Idealne warunki do przechowywania tytoniu - mniej więcej takie same jak w przypadku cygar: około 70% wilgotności i 18 stopni C. Oczywiście, dokładne utrzymanie takich warunków jest trudne. Jeśli robisz zapasy tytoniu najlepiej przechowywać go w specjalnych humidorach na tytoń, porcelanowych pojemnikach lub dużych hermetycznych opakowaniach szklanych.

Jeśli palisz fajkę sporadycznie, okazjonalnie warto umieścić w otwartym opakowaniu tytoniu 1-2 cienkie plasterki jabłka.
 

3. Prawidłowo napełniaj fajkę. Ta umiejętność przychodzi z doświadczeniem, ale należy pamiętać, że zbyt mocne i zbyt luźne napełnienie rurki spowoduje palenie na gorąco i szczypanie końcówki języka. Jest kilka sposobów napełniania fajki tytoniem. Ale ich istota zawsze sprowadza się do faktu, że fajka musi być napełniona równo i starannie tak, żeby po naciśnięciu palcem tytoń był lekko sprężysty. Po pierwsze, należy wypełnić główkę do pełna bardzo luźnym tytoniem. Następnie ubić go palcem do połowy ogjętości tak, żeby był lekko dociśnięty. Powtórzyć tą czynność kilka razy. Najlepiej wypełniać fajkę tytoniem w trzech etapach, konsekwentnie i delikatnie zagęszczając go palcem lub specjalnym narzędziem.


4. Fajkę rozpalaj najlepiej drewnianą zapałką lub zapalniczką gazową. Nie używaj zapalniczek benzynowych, ponieważ tytoń bardzo łatwo wchłania obce zapachy. Warto zakupić specjalną zapalniczkę fajkową, która ma płomień skierowany do przodu, dzięki czemu łatwo i szybko rozpalisz fajkę bez poparzenia palców.


5. Nie przejmuj się rozpalać fajkę kilkakrotnie. Wielu początkujących wierzy, że doświadczeni palacze rozpalają fajkę „jedną zapałką” i że rozpalanie kilkoma zapałkami świadczy o niedoświadczeniu. Nie wahaj się – wykorzystuj tyle zapałek ile jest konieczne. Dwóch zapałek na rozpalenie fajki trzeba tylko mistrzostwi fajki.


6. Nie bój się użyć wyciorów podczas palenia. Nie rzadko, kiedy palisz, fajka zaczyna „bulgotać”. Szczególnie często zdarza się to w zakrzywionych fajkach, gdzie łatwo gromadzi się wilgoć. Dźwięk jest paskudny, a krople nasycone wilgotną nikotyną po przełknięciu pozostawiają bardzo nieprzyjemne uczucie w ustach i gardle. Dlatego, jak tylko rurka „zabulgota”, śmiało wsadź wycior w ustnik i szyjkę fajki i osusz wilgoć. A potem spokojnie pal. Generalnie, w celu zapobiegnięcia gromadzenia się kondensatu na dnie fajki stosuje się specjalne kryształy „DENICOOL” od firmy „DENICOTEA” Niemcy.


7. Pamiętaj, że fajka powinna być zmieniana codziennie, ponieważ po paleniu fajka musi „odpocząć” co najmniej jeden dzień. Warto zakupiń stojak na którym fajka „bezpiecznie przeleżakuje”. W naszej ofercie znajdziesz stojaki na jedną, dwie a nawet kilkanaście fajek.


8. Nie demontuj fajki, gdy jest jeszcze ciepła, ponieważ może wtedy łatwo ulec uszkodzeniu, np. złamać się, pęknąć. Fajka musi być całkowicie chłodna, aby wyciągnąć z niej ustnik do czyszczenia.


9. Jeśli kupiłeś wcześniej nie opalaną fajkę, to musisz utworzyć na jej ściankach cienką warstwę nagaru, który będzie chronić fajkę przed spaleniem. Sposobów opalania fajki jest wiele.


10. I najważniejsze - aby uzyskać przyjemność z palenia fajki, potrzeba czasu. Papierosy można palić w biegu, natomiast palenie fajki wymaga skupienia, czasu - jest rytuałem. Wybierz odpowiednią godzinę, usiądz wygodnie w swoim ulubionym fotelu i delektuj się „smakiem” fajki.

 

Zapraszamy do obejrzenia całej oferty naszego sklepu elenpipe-sw.com– duży wybór niskie ceny. Zapalniczki, papierośnice, humidory, fajki drewniane, szachy, kolekcja z kryształami Swarovskiego: lusterka, pilniki, zpalniczki, cygarniaczki.


Kontakt:

Elenpipe Sp. z o.o.

ul.Chodkiewicza 35A, 37-700 Przemyśl (Polska) 

Tel.: +48 16 675 02 07 

E-Mail: elenpipe.pl@gmail.com 

Skype: elenpipe.pl lub elenpipe.salepl 

Sklep on-line (hurt i detal): elenpipe-sw.com

Facebook